Etapy projektu

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom oferuję projekt wnętrz ściśle dopasowany do Państwa potrzeb funkcjonalnych i estetycznych. Specjalizuję się w projektach wnętrz mieszkalnych i usługowych . Jestem w stanie sprostać najbardziej wymagającym oczekiwaniom i wykonać oryginalny i niepowtarzalny projekt wnętrz w dowolnym stylu: nowoczesnym, minimalistycznym, klasycznym, glamour i wielu innych – zgodnie Państwa oczekiwaniami.

1. Faza wstępna

Pierwszy etap to omówienie założeń projektowych, inspiracji i przygotowanie koncepcji wstępnych, które ilustrują nasze spojrzenie na Państwa wnętrze. Następuje inwentaryzacja (pomiar) wnętrza, dokumentacja fotograficzna oraz rozmowa dotycząca Państwa oczekiwań oraz preferencji w odniesieniu do projektowanej przestrzeni. Ustalamy budżet inwestycji oraz harmonogram poszczególnych prac, według którego przebiega dalsza współpraca.

2. Projekt koncepcyjny

Po wspólnych konsultacjach i omówieniu konkretnych propozycji, przygotuję dla Państwa 2 warianty aranżacji wnętrza w formie rzutu z góry z rozmieszczeniem ścian działowych i usytuowaniem mebli. Dzięki temu poznają Państwo potencjał swojego mieszkania, dowiedzą się jak najkorzystniej zmienić układ ścian działowych oraz poznają najkorzystniejsze ustawienia mebli i sprzętów w mieszkaniu.

3. Wizualizacje

Po akceptacji konkretnej aranżacji przedstawiam przestrzenne wizualizacje, które pokazują jak proponowane rozwiązania wpłyną na odbiór przestrzeni. Dobieramy konkretne meble, oświetlenie, wyposażenie i wszystkie niezbędne elementy wykończenia. Tutaj ustalamy jak będą wyglądały zabudowy, jaki będzie klimat wnętrza. Jest to najbardziej oczekiwana część projektu przez Klientów, dlatego też dużą wagę przywiązuję do tego, aby wizualizacje realistycznie odwzorowywały wnętrze po jego wykończeniu

4. Projekt wykonawczy

Na tym etapie koncepcja przekształca się w projekt wykonawczy. Mając gotową wizję wnętrza wykonuję projekty wykonawcze – instalacji elektrycznej, hydrauliki, rysunki szczegółowe dla wykonawców, autorskie projekty mebli, sufity podwieszane itp. Przygotowuję pełną dokumentację techniczną niezbędną do właściwego wykonania projektu- rzuty, rozwinięcia, widoki ścian, rysunki detali w odpowiedniej skali oraz rysunki branżowe. Dzięki takiej kompletnej dokumentacji, wykonawca nie ma problemów z realizacją projektu. Sporządzam specyfikację materiałową i zestawienie wyposażenia dla całego projektu- przygotowuje wykaz materiałów, mebli, opraw oświetleniowych, sanitariatów oraz innych elementów zaprojektowanych we wnętrzu- zawierający niezbędne informację takie jak nazwa produktu, adres sklepu posiadającego dany produkt w swojej ofercie handlowej a także niezbędne ilości potrzebne do zrealizowania projektu (ilość płytek, tapet, podłóg, itp.). Etap ten obejmuje również zamówienia niezbędnych materiałów oraz koordynacja zamówień, która odbywa się na życzenie Klienta.

5. Nadzór autorski

Celem nadzoru jest częściowe lub całkowite odciążenie inwestora z potrzeby czuwania nad realizacją prac wykończeniowych oraz zapewnienie spójności realizowanych prac z przygotowanym projektem wnętrza. Nadzór pełny to nie tylko kontrola nad zgodnością prac wykończeniowych z dokumentacją techniczną oraz jakością wykonywanych robót, to także koordynacja zamówień oraz dostaw materiałów i mebli zgodnie z zaakceptowanym wykazem. Co więcej, usługa projektu kompleksowego z pełnym nadzorem obejmuje koordynację pracy ekipy wykończeniowej w celu wyeliminowania problemów i niejasności pojawiających się w trakcie prac wykończeniowych.

Wykonanie strony AAOO.pl - strony internetowe - https://www.aaoo.pl